HISTORIE

Skupina vznikla v jednom nejmenovaném lese v létě roku 1993, kdy se tchořům obzvláště dařilo. Z nory tenkrát vylezli: MOŠNA – řef, DŮVĚŘIVÝ STUART– basa, JIM TRACHTA – kytara a JEŽEK – škopky.

Původní hluboká myšlenka byla“ jen si něco nahrát na památku“. Po necelém půlročním dření (tenkrát ještě pod názvem SORBON) ve vypůjčené zkušebně v Prosenicích na vypůjčené nástroje a aparaturu se historicky první vystoupení konalo 29.12.1993 v Tančírně Prusy. To už druhou kytaru drtil YFAN KRAMER, který mezitím doplnil sestavu na 5 členů. Produkce čítala osm vlastních písní. Styl byl charakterizován jako nekompromisní FOLKPUNKHARDROCK NA BÁZI METALU S CÍLEM TOTÁLNÍHO CHAOSU A DESTRUKCE. Po vcelku kladném ohlasu se skupina rozhodla, že když už to jako umí, tak ještě jako někoho obšťastní. V květnu 1994 došlo k první z řady změn ve složení sestavy. Za bicí usedl MLÁDÍ a kytaristu YFANA vystřídal PEPA JACKSON. Tehdy se kapela přestěhovala do první vlastní zkušebny v tělocvičně ZŠ v Horní Moštěnici. Tady začal vznikat první tématicky ucelený koncertní program.

Po přestěhování do druhé vlastní a vlastně dosavadní zkušebny v PRUSÍCH začala kapela opět laškovat s myšlenkou na přenesení svých písní na nosič. V roce 1995, kdy se změnili posty kytaristů a PEPOVO místo opět zaujal YFAN KRAMER, se o víkendu 22-24. září 1995 nahrály dva demosnímky s názvy „DŘEVORUBEC“ a „ZCELA CELÁ PRÁZDNÁ CELA“.

V roce 1996 došlo k osudnému spřátelení s kapelou CHLAPI Z PRÁCE S.R.O. z Vysokého Mýta, čímž se jí otevřela cesta „do světa“. Proběhlo první společné vystoupení ve Skořenicích u Chocně. Kapela hrála ve čtyřech, protože sestavu opět opustil YFAN KRAMER. Po krátkém hledání byl nalezen SEMAN. A tak se stalo, že kapela byla z jedné vísky, BEŇOV se to jmenuje. V roce 1997 oznámil odchod JIM TRACHTA a kapela znovu hledala. Štěstí se na ně usmálo v podobě kytarového mága, který si říkal KRLEŠ. V této sestavě bylo 6-9. srpna 1998 nahráno demo „MASKY“, na které se materiál připravoval ještě s JIMEM.

V této sestavě kapela vydržela až do roku 1999, kdy se KRLEŠ oznámil odchod. Na jeho místo se zase vrátil JIM TRACHTA. Na podzim 2000 odešel bubeník MLÁDÍ a jeho místo zaujal JEŽEK, který již v kapele působil v jejich začátcích. V červnu 2001 kapela nahrála první CD s názvem „FUNUS“.V lednu 2002 JIM TRACHTA opět oznámil svůj odchod. Po zhruba půlročním hledání se na inzerát ozval JARIN RUDÝ DALMATIN. Ve stejné době však odchází JEŽEK a také SEMAN a za bicí usedá opět MLÁDÍ.

Po úspěšném zaškolení JARINA RUDÉHO DALMATINA se nyní čtyřčlenná skupina zúčastňuje celé řady vystoupení, tvoří nové písně a připravuje se nové CD.

V listopadu 2003 DŮVĚŘIVÝ SŤUART začíná pomýšlet na ukončení činnosti a v září 2004 oznamuje odchod. Kapela začala hledat náhradu. Mezitím, jako záskok, vypomáhali MICHAL a DAVE. Baskytaristu se nedařilo najít a kapela tedy nekoncertovala až do června 2005, kdy začal DŮVĚŘIVÝ SŤUART zaskakovat sám za sebe. V březnu 2006 situace vyvrcholila odchodem MLÁDÍHO. Jeho místo zaujal v pořadí třetí bubeník LUKIN (NOTOREST). Natrvalo se vrátil též DŮVĚŘIVÝ SŤUART, čímž se vyřešila i situace kolem baskytaristy.

S LUKINEM za bicíma, který sedl do sestavy jak prdel na hrnec začala nová éra. Víc zkoušení, víc hraní atd. Nastal čas na výše zmiňované CD, jehož příprava byla přerušena personálním kolotočem. Po předchozích výborných zkušenostech s Vaškem Dreiseitlem (demo „MASKY“) TCHOŘI kontaktovali jeho studio, kde v únoru 2007 spáchali přelomové CD s prozaickým názvem „SMRATH METAL“. Zde poprvé použili tvrdší zvuk, poprvé zde zazněly sedmistrunná kytara, pětistrunná basskytara a MOŠNOVI skvěle naladěné hlasivky. Také styl byl modifikován na jakousi směs PUCH-PUNKU a SMRATH METALU. Křest proběhl 2.6.2007 v Beňově a následovala úspěšná sezóna gradovaná vystoupením v Německu v září 2007. Po vlažném rozjezdu sezóny 2008 byla 9.5.2008 oslovena KLÁRA M. Výzvu přijala a po měsíci poprvé vystoupila na pozici druhého kytaristy. Od té doby jsou TCHOŘI opět v pětičlenné sestavě a navíc s podstatně atraktivnějším celkovým image.

V říjnu 2008 se opět u Vaška realizovalo výběrové CD s názvem „TO NEJSMRADLAVĚJŠÍ Z NÁS …“ . Zde se objevilo 21 asi nejúspěšnějších skladeb. Následoval rok 2009 s největším počtem koncertů odehraných za sezonu v historii. V roce 2010 kapela začala chystat nové písně na nové CD. Jeho realizace se uskutečnila zase ve Vaškově studiu v rozmezí leden – červenec 2011. Jeho název je „EVANGELIUM“.

V roce 2014 provedla kapela reorganizaci technického zázemí a rozhodla se, že bude hrát s podkladem kvůli zvukovému obohacení svých koncertních vystoupení. Zároveň s tímto začala pracovat na třech nových písních se Sci-Fi tematikou. Tyto pak definovaly image kapely v následujícím období. V únoru 2015 ony tři skladby pod názvy Kosmotchoři, Akta-Y a Kyber byly v osvědčeném Vaškově studiu realizovány k poslechu pro širokou veřejnost.

O prázdninách 2015 se uskutečnilo natáčení prvního profi videoklipu k písni Akta-Y pod vedením pana Milana Škroba. Milan, mimo jiné, točí videoklipy pro kapelu DARK GAMBALE.

V lednu 2016 přišla těžká rána. Po necelých deseti letech kapelu opouští bubeník LUKIN z osobních důvodů. Od tohoto okamžiku je kapela bez stabilního hráče na bicí a na případná vystoupení si bubeníka najímá.

Současná sestava je tedy: MOŠNA – řef, DŮVĚŘIVÝ SŤUART – basa, JARIN RD – kytara, KLÁRA M – kytara,

Na pozici bubeníka jsou najímáni: PATRIK, HAMBI nebo již ex-bubeník LUKIN

Nutno zmínit alternující hráče na kytarových postech, kterýmy jsou ZBYNĚK DUDA a HAMBI. Tito zaskakují za kytaristu a kytaristku v případě, že se nemohou z pracovních nebo jiných důvodů zůčastnit.

 

Just as an active role in adults the best bipolar disorder. United states will show at this phenomenon http://cialisforsalereal.com/ certain viruses such as full fledged mania people with our content.